تبلیغات
journals-of-management

*
*
*
*
*
*
*

journals-of-management

ما به دنیا آمده ایم تا برنده باشیمما برنده آفریده شده ایم.آمده ایم تا توانمندی هایی را که در وجودمان نهاده شده سرمایه قرار دهیم واندیشه را به کار گیریم و عشق را انگیزه و توشه راه گردانیم تادر پهنه ی گیتی یک برنده باشیم . جک ولش نویسنده ی کتاب برد که خود برنده ای است در صحنه ی مدیریت در این کتاب به خوانندگان گوشزد می کند (هر کسی استعداد خاصی دارد.به نظر من اگر انسان در جایگاه مناسب خودش قرار بگیرد مایه ی دلشادی و نیرو مندی وی خواهد بود چه در میدان بازی باشد و چه در دنیای کسب وکار.)                                          

بنابر این برای برنده شدن لازم است ابتدا خود را بشناسیم هوشمندی های خویش را شناسایی کنیم برای برد برنامه ریزی کنم در اجرای برنامه ی خود سخت بکوشیم از باخت های خود بیاموزیم ودر پایان برنده باشیم. و برندگان بزرگ می دانند که دل نشینی سفر در این مسیر یاری رساندن به همسفرانی دیگر و پرورش برندگانی دیگر است.                       

جک ولش که به سبب شیوه های هوشمندانه اش در بر گزیدن مدیران وکارکنان شایسته ومدیریت اثر بخش آنان شهرت جهانی دارد اساسی ترین عامل برای پیروزی در صحنه ی کسب وکار را گزینش و به کار گیری انسان های مناسب می داند. وی در این مورد می گوید(در فرایند برد هیچ عاملی به اندازه ی در اختیار داشتن افراد شایسته موثر نیست.)

خواندن (برد) به همه ی مدیران و همه ی آنان که خود را یک برنده می بینند وبرنده اند پیشنهاد می شود.بهره جستن از نکات این کتاب می تواند عشق به برد را در پهنای کشورمان افزون کند راستی را چراغ راه جویندگان برد قرار دهد و ایران زمین را سرای برندگان سازد.

فرازهایی از کتاب:

*در فرایند برد ،هیچ عاملی به اندازه ی در اختیار اشتن افراد شایسته موثر نیست.

*آموزش نیز همانند قدر شناسی وپاداش های نقدی انگیزه افرین است.            

*به اشتباه نیفتید، شش سیگما برای هر نوع فعالیتی نیست.                       

*سیاست بازی وفساد معمولا از بالای سازمان به پایین نشت می کند.           

*اگر خواهان برد هستید،در خصوص استراتژی ، کم تر مته به خشخاش بگذارید و بیش تر عمل کنید.

تهیه کننده: ام فروه پیش بهار                                                                  


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه 30 مرداد 1389 توسط پیش بهار
درباره وبلاگ


Blog Skin
??????? ????