تبلیغات
journals-of-management

*
*
*
*
*
*
*

journals-of-management

کتاب خوب چراغی است.
روزانه بیش از 4000 عنوان کتاب در جهان منتشر می شود. هر روز بیش از 4000 اندیشمند تازه ترین های دستاوردهای علمی،تجربیات گرانبها و یافته های ذهنی خود را در اختیار جهانیان قرار می دهند. انتشار هر کتاب ایده های جدیدی را مطرح می کند و از آن جا که ذهن خواننده را به چالش می گیرد منجر به خلق صد ها ایده جدید توسط خوانندگان می شود.

مدیر دانای امروز می داند که لازم نیست که هر ایده جدیدی را با هزینه ی گزاف و صرف وقت بسیار شخصا خود تجربه کند،بلکه درس آموختن از آموخته ها و تجربیات هم ردیفان و مدیران در پهنه ی جهان،راهکاری به مراتب ارزان تر و کم خطر تر است.

از انیشتین،که وسعت دید و ژرفای نگرشش به مسایل علمی،همگان را متحیر ساخته بود،پرسیده شد که  چه طور توانسته است تا افق ها ی بسیار وسیع تری را نسبت به سایر دانشمندان ببیند،پاسخ داد:«زیرا من بر دوش غول ها ایستده ام». مدیرانبا تجربه می دانند که ایستادن بر دوش تجربیات مدیران موفق ،فرصتی است ناب که افق های وسیع تر را در  پیشبردکسب و کارشان در پیش رویشان می گشاید.استفاده از تجربیات ارزشمند سایر مدیران و اندیشمندان مدیریت،سکویی است که دستیابی به ایده های جدید را برای مدیران فراهم می آورد و آنان را از خطر آزمودن آزموده های خطا باز میدارد که:«آزموده را آزمودن خطاست».

تلاش گرد آورندگان کتاب حاضر بر ان بوده است تا صد کتاب منتخب و تأثیر گذار ادبیات صد ساله ی مدیریت را بر گزینند و بامعرفی این کتاب های برگزیده و ارایه ی چکیده ای از آن ها،گنجینه ای ارزشمند را برای مدیران پر مشغله فراهم آورند.حاصل این تلاش کتابی است با نام«صد کتاب مدیریت در یک کتاب». این کتاب ،مدیران را از خواندن اصل کتاب ها بی نیاز نمی سازد بلکه مرجعی است گرانبها در کتابخانه ی مدیران که آنان را در انتخاب کتاب مناسب در هر زمان یاری می رساند. اگر هر کتاب چراغی باشد که راه می گشاید تا به اندیشه ی اندیشمندی راه یابیم،کتاب حاضر چلچراغی است که اندیشه ی صد اندیشمند را در اختیار خواننده قرار می دهد و مدیران و پژوهش گران کشورمان می توانند این کتاب را آذین کتابخانه خود سازند.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه 30 مرداد 1389 توسط پیش بهار
درباره وبلاگ


Blog Skin
??????? ????