تبلیغات
journals-of-management

*
*
*
*
*
*
*

journals-of-management
خلاصه :
سید علی اكبر افجه در سال 1327 در یك خانواده مذهبی در تهران بدنیا آمد. بعد از پایان تحصیلات مقدماتی، و ذیپلم توسطه در مدرسه مروی و گذراندن دوره كارشناسی اقتصاد دوره كارشناسی ارشد ود دكترای مدیرت بازگانی را در كشور آمریكا به پایان برد وی دكترای گرایش رهبری و رفتار انسانی و مدیریت و توسعه سازمانی را از دانشگاه بین المللی آمریكا در سال 1358 اخذ كرد . وی هم اكنون استاد پایه 28 دانشگاه علامه طباطبائی است.گروه : علوم انسانیرشته : مدیریت بازرگانیگرایش : مدیریت و توسعه سازمانیوالدین و انساب : پدر سید علی اكبر افجه مرحوم سید جمال الدین افجه از حامیان و مبارزان نهضت آیت اله كاشانی در محله پامنار بود و تا آخر نیز به ایشان وفادار ماند. پدر بزرگ وی مرحوم آیت الله سید هادی افجه كه بعد از پدر وظیفه مبارزه با استبداد رضا خانی را به عهده داشت بخصوص در مبارزه با كشف حجاب در زمان رضا خان مشهور و در 28 رمضان به دعای خود به روایت مردم به لحاظ ندیدن بی حجابی جان به جان آفرین تسلیم كرد. جد پدری دكتر افجه مرحوم آیت الله العظمی حاج سید جمال الدین افجه از رهبران نهضت مشروطیت و بخصوص واقعه به توض بستن مجلس توسط قزاقهای روسی به دستور محمد علیشاه در تاریخ مشروطیت است و همچنین ایشان از متحصصین حضرت عبدالعظیم برای تحقق مشروطیت بودند. و مادرمحترمشان خانم فخرالملوك خوشروان از زنان خوشنام و تحصیلكرده عصر خود بود.

تحصیلات رسمی و حرفه ای :
دوره متوسط در دبیرستان مروی 1345 فوق دیپلم مترجمی انگلیسی دانشگاه تهران 1347 كارشناسی اقتصاد بازرگانی مدرسه عالی تهران 1351 كارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه ایالتی مركزی اوكلاهاما 1354 دكترای رهبری و رفتار انسانی و مدیریت و توسعه سازمانی دانشگاه بین المللی ایالات متحد آمریكا 1358خاطرات و وقایع تحصیل : دوستی با شهید مصطفی چمران در دبستان انتصاریه تا دبرستان مروی و شركت در مجالس مسجد جلیلی و امامت حضرت آیت الله مهدوی كنی در مدرسه عالی تهران و و عزیمت به كشور آمریكا و آشنایی با دوستانی چون مجید هدایت زاده و محمد جواد ایروانی و تاسیس و راه اندازی انجمن اسلامی دانشجویان آمریكا و كانادا و مبارزات سیاسی در داخل و خارج از خاطرات سید علی اكبر افجه است كه به دانها اشاره كرده است.فعالیتهای ضمن تحصیل : عضو انجمن روزنامه نگاری دبیرستان مروی و مدرسه عالی تهران و عضو انجمن اسلامی دانشجویان ایران و آمریكا اكلاهاما و موسسه و عضو انجمن اسلامی دانشجویان ایران و آمریكا - سان دیلگو- كالیفرنیا
استادان و مربیان :
محمد رهبر از دبستان، مجید مساوات از دوره دبیرستان و از دانشگاه دكتر منوچهر بهرامی و دكتر علی آبادی و دكتر عالیمرد از استادان و مربیان سید علی اكبر افجه بوده اند.
هم دوره ای ها و همکاران : از همدوره ایهای سید علی اكبر افجه در دبستان خاطره مسعود درودیان ،‌مهدی معزی، در دبیرستان رضا خادم خقیقت، و مدرسه عالی تهران هادی معزالدینی ،‌عبدالمحمدی و در خارج كشور حسن كاظمی و محمد جواد ایروانی و مجید هدایت زاده را به دنبال دارد.

مشاغل و سمتهای مورد تصدی : عضو شورای سردبیری روزنامه كیهان ،‌ریاست مدرسه عالی تهران، ریاست مدرسه بین المللی بیه اكو، عضو هیئت علمی مدرسه عالی بازرگانی (دانشگاه علامه طباطبائی)، موسس و سرپرست و سردبیر مجله شاهد،‌معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی ،‌معاون امور اقتصادی و بین المللی وزارت امور اقتصاد و دارایی، ریاست دانشكده حسابداری و مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی،‌معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی،‌مدیر گروه كدیریت بازگانی و بیچه و اجرائی دانشكده حسابداری و مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی،‌عضو هیئت امنای و هیئت ممیزه دانشگاه علامه طباطبائی و ...
فعالیتهای آموزشی :
سید علی اكبر افجه از سال 1358 به عنوان استادیار مدرسه عالی بازرگانی سابق (دانشگاه علامه طباطبائی) بطور تمام وقت استخدام شد و از سال 1376 همكاری خود را بطور نیمه وقت با واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی آغاز و هم اكنون استاد تمام پایه 27 دانشگاه علامه طباطبائی است.

مراکزی که فرد از بانیان آن به شمار می آید :
- مجله شاهد (ارگان بنیاد شهید انقلاب اسلامی) - دفتر تحقیقات مالیاتی وزارت امور اقتصادی و دارائی - دروس مدیریت اسلامی مدیریت نهادهای انقلابی و رهبری در رشته های مدیریت دانشگاههای كشور

آرا و گرایشهای خاص : از نظر علمی و علوم انسانی كه رشته تخصصی مدیریت بازرگانی به نظریه های عقلائی و خرد گرائی همیشه سید علی اكبر افجه ای احترام گذاشته است و می گذارد ولی این امر مانع اعتقادان اسالمی و باورهای الهی مبتنی بروحی نشده است. و به قول خودشان انشا الله نخواهد شد.

جوائز و نشانها : دریافت انواع لوح ها و تقدیرنامه ها از جانب سمینارها و همایش ها و از جانب دستگاهای اجرائی دارای مسئولیت و بخصوص دانشگاه علامه طباطبائی دریافت انواع لوخ به عنوان استاد نمونه و پژوهشگر نمونه از دانشگاه علامه طباطبائی

چگونگی عرضه آثار :
انتشار بیش از 100 مقاله علمی و تخصصی از سال 1358 در روزنامه كیهان و مقالات سیاسی اجتماعی فرهنگی بسیاری در روزنامه ها ومجلات شاهد از آثار سید علی اكبر افجه است.


آثار :    
سرمقاله
      ویژگی اثر : این كتاب مجموعه مقاله های سیاسی اجتماعی اقتصادی فرهنگی و سرمقاله ایی است كه دكتر افجه از سال 68-1358 در روزنامه كیهان و جلات شاهد نوشته است.
مبانی فلسفی و تئوریهای رهبری و رفتار سازمانی
      ویژگی اثر : این اثر حاصل فصت مطالعاتی دكتر افجه ای به دانشگاه تكزاس در آستین در سال تحصیلی 79-1378 است و توسط انتشارات سمت در سال 1380 به چاب رسیده است.


مدیریت اسلامی      ویژگی اثر : طرح بحث مدیریت اسلامی برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب و از سال 1358 و چاپ اولین مقاله و اولین كتاب در این باره شاید خود مهمترین ویژگی اثر است.


منابع : تكمیل پرسشنامه فرهیختگان توسط دكتر افجه بنا به درخواست بنیاد ایرانشناسی زمستان 1385

ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مرداد 1389 توسط پیش بهار
درباره وبلاگ


Blog Skin
??????? ????