تبلیغات
journals-of-management

*
*
*
*
*
*
*

journals-of-management
«هر روز هزاران سیب در اطراف ما از درخت فرو می افتد ولی آنچه وجود ندارددیدگان نیوتنی است.»


جهان را از نگاه یک صاحب نام مدیریت نگریستن،نکات بسیاری برای آموختن دارد. پیری کار دان با کوله باری از تجربیات ارزشمند،به عقب باز می گردد،زندگی خود را زیر ذره بین می گذارد و با دیدگان نیوتنی می نگرد وآن گاه روایت می کند.

کتاب،روایت مشاهدات و تجربیات یک دوره سی ساله از زندگی پیتر دراکر،پیر مدیریت است که حدود یک قرن زیسته است. «ماجراهای یک مشاهده گر»شرح حال زندگی دراکر را از آغاز نوجوانی ،بعد از جنگ جهانی اول تا یک دهه بعد از جنگ جهانی دوم،از زبان خودش باز گو می کند.

دراکر در بخش های مختلف کتاب ف به شرح سر گذشت جالب افراد سر شناس که در طول زندگی اش با آنها در ارتباط بوده،پرداخته و معتقد است که«جامعه قبل از هر چیز،مجموعه ای از افراد و سر گذشت زندگی آنهاست.» و علت گزینش انسان های  مورد بحث در کتاب را این می داند که هر یک از این انسان ها در مسیر کاملا منحصر به فرد خود،بازتاب وتجزیه کننده ی یک دوره ی سی ساله حساس، پس از پایان جنگ جهانی اول تا دهه اول بعد از جنگ جهانی دوم  هستند و این دوره ی سی ساله است که جهان امروزی ما را ساخته است.

در این کتاب،تجربیات ومشاهدات گرانقدر در اختیار مدیران و دانش پژوهان کشورمان قرار گرفته است تا گام دیگری در توسعه فرهنگ مدیریت در ایران زمین باشد.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه 30 مرداد 1389 توسط پیش بهار
درباره وبلاگ


Blog Skin
??????? ????